The Events Calendar - en to ca translation catalogue (593 entries)

en:  Save Changes
ca:  Guarda els canvis

en: %s Settings
ca: %s Opcions

en: %s cannot be a duplicate
ca: %s no pot ser un duplicat

en: %s cannot be the same as %s.
ca: %s no pot ser igual a %s.

en: %s must be a number between 0 and 21.
ca: %s ha de ser un nombre entre 0 i 21

en: %s must be a number or percentage.
ca: %s ha de ser un nombre o percentatge

en: %s must be a phone number.
ca: %s ha de ser un número de telèfon.

en: %s must be a positive number.
ca: %s ha de ser un nombre positiu

en: %s must be a valid absolute URL.
ca: %s ha de ser una URL absoluta vàlida.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
ca: %s ha de ser una adreça amigable vàlida (nombres, lletres, guions i caràcters de subratllat)

en: %s must consist of 5 numbers.
ca: %s ha de contenir 5 números.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
ca: %s ha de contenir només lletres, nombres, guions, apòstrofs i espais.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
ca: %s ha de contenir només lletres, nombres, guions i apòstrofs.

en: %s must contain numbers and letters only
ca: %s ha de contenir només nombres i lletres

en: %s must contain numbers, letters and dots only
ca: %s ha de contenir només nombres, lletres i punts

en: %s must have a value that's part of its options.
ca: %s ha de tenir un valor que sigui part de les seves opcions

en: &laquo; All Events
ca: &laquo; Tots els esdeveniments

en: &laquo; Previous Events
ca: &laquo; Esdeveniments anteriors

en: (Coming Soon!)
ca: (Aviat!)

en: (See all)
ca: (Veure'ls tots)

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
ca: 0 = lluny; 21 = aprop.

en: A widget that displays upcoming events.
ca: Un giny que mostra els propers esdeveniments.

en: Add Event
ca: Afegeix esdeveniment

en: Add HTML after event content
ca: Afegeix HTML després del contingut de l'esdeveniment

en: Add HTML before event content
ca: Afegeix HTML abans del contingut

en: Add New
ca: Afegeix

en: Add New Event
ca: Afegeix esdeveniment

en: Add New Event Category
ca: Afegeix categoria d'esdeveniments

en: Add New Organizer
ca: Afegeix organitzador

en: Add New Venue
ca: Afegeix recinte

en: Add new ticket
ca: Afegeix un nou bitllet d'entrada

en: Additional Functionality
ca: Funcions adicionals

en: Address:
ca: Adreça:

en: Advanced Template Settings
ca: Opcions de plantilla avançades

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: All %s
ca: Tots %s

en: All Day Event:
ca: Esdeveniment de tot el dia:

en: All Event Categories
ca: Totes les categoríes d'esdeveniments

en: All Events:
ca: Tots els esdeveniments:

en: All future events in the series will be changed. Any changes made to other events will be kept.
ca: Es canviaran tots els esdeveniments propers ens aquesta sèrie. Es mantindran tots els canivs a altres esdeveniments.

en: All future events in the series will be deleted.
ca: S¡esborraran tots els propers esdeveniments en aquesta sèrie.

en: All other future events in the series will not be deleted.
ca: No s'esborraran els altres propers esdeveniments

en: All other future events in the series will remain the same.
ca: Tots els propers esdveniments en la sèrie es mantindran igual.

en: American Samoa
ca: Samoa Americanes

en: Anguilla
ca: Anguila

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antigua And Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
ca: Esteu pensant "Aquest plugin és increible! Hauria d'agraïr a Modern Tribe la seva feina." El millor agraïment és el reconeixement. Afegeix un petit enllaç de text a sota del calendari cap al projecte The Events Calendar.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
ca: Estàs pensant "Ostres, aquest plugin és genial! He de dir gràcies a Modern Tribe per la feina que fan." El major gràcies que podem demanar és gratitut. Afegix un petit link només de text a sota del teu calendari dirigit al projecte The Events Calendar.

en: Armenia
ca: Armènia

en: Attendee List
ca: Llista d'assistents

en: Attendee List for: %s
ca: Llista d'assistens per a: %s

en: Attendees
ca: Assistents

en: Audit Trail:
ca: Pista d'auditoria:

en: Auditing Information
ca: Informació d'auditoria

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Author:
ca: Autor:

en: Available Organizers
ca: Organitzadors disponibles

en: Available Venues
ca: Llocs disponibles

en: Average Rating
ca: Valoració mitjana

en: Azerbaijan
ca: Azerbaitjan

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bahrain
ca: Bahrein

en: Based on %d rating | Based on %d ratings
ca[0]: Basat en classificació %d
ca[1]: Basat en classificacions %d

en: Basic Template Settings
ca: Opcions bàsiques de la plantilla

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bosnia And Herzegowina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Botswana
ca: Botsuana

en: Bouvet Island
ca: Bouvet

en: Brazil
ca: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Brunei Darussalam
ca: Brunei

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Calendar
ca: Calendari

en: Calendar Month Navigation
ca: Navegació per calendari mensual

en: Calendar powered by %sThe Events Calendar%s
ca: Calendari basat en %sThe Events Calendar%s

en: California
ca: Califòrnia

en: Cambodia
ca: Cambotja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Category
ca: Categoria

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Central African Republic
ca: República Centrafricana

en: Chad
ca: Txad

en: Check in
ca: Registrar

en: Check out the <a href="%s">available add-ons</a>.
ca: Fés un cop d'ull als <a href="%s">complements disponibles</a>.

en: Check out the available add-ons
ca: Fés un cop d'ull als complements disponibles

en: Check to enable maps for events and venues.
ca: Marcar per a permetre mapes per a esdeveniments i llocs.

en: Checked in:
ca: Registrat:

en: Chile
ca: Xile

en: China
ca: Xina

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
ca: Escull una plantilla de pàgina per a controlar l'aparença del contingut del teu calendari i esdveniment.

en: Christmas Island
ca: Illa de Christmas

en: City:
ca: Ciutat:

en: Click to view a Google Map
ca: Clickeu per veure Google Map

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Illa de Cocos

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Columns
ca: Columnes

en: Community Events
ca: Esdeveniments de la comunitat

en: Comoros
ca: Comores

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
ca: La validació de comparació ha retornat un error perquè no heu introduït cap valor per comparar al camp %s

en: Congo
ca: República del Congo

en: Congo, The Democratic Republic Of The
ca: República Democràtica del Congo

en: Cook Islands
ca: Arxipèlag de Cook

en: Cost:
ca: Preu:

en: Cote D'Ivoire
ca: Costa de Vori

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
ca: La llista de països ha de tenir format d'un pais per línia:<br>US, United States<br>UK, United Kingdom.

en: Country:
ca: Pais:

en: Created by:
ca: Creat per:

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
ca: Croàcia

en: Currency Symbol:
ca: Símbol de la moneda;

en: Custom field deleted.
ca: Camp personalitzat esborrat.

en: Custom field updated.
ca: Camp personalitzat actualitzat.

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: Txèquia

en: Date
ca: Data

en: Date:
ca: Data:

en: Debug Bar Plugin
ca: plugin Debug Bar

en: Debug mode
ca: Debut mode

en: Default Events Template
ca: Plantilla d'esdeveniments predeterminada

en: Default Page Template
ca: Plantilla de pàgina predeterminada

en: Default currency symbol
ca: Símbol de la moneda per defecte

en: Default stylesheet used for events templates
ca: Fulla d'estil per defecte utilitzada per a les plantilles d'esdeveniments

en: Default view
ca: Vista per defecte

en: Delete
ca: Esborra

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Details
ca: Detalls

en: Display
ca: Mostrar

en: Display Settings
ca: Configuració de la pantalla

en: District of Columbia
ca: Districte de Colúmbia

en: Djibouti
ca: Gibuti

en: Documentation
ca: Documentació

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Done
ca: Fet

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
ca: Duplica els llocs &amp; Organitzadors.

en: East Timor
ca: Timor Est

en: Ecuador
ca: Equador

en: Edit
ca: Edició

en: Edit Event
ca: Edita esdeveniment

en: Edit Event Category
ca: Edita categoria d'esdeveniments

en: Edit Events
ca: Edita esdeveniments

en: Edit Organizer
ca: Edita organitzador

en: Edit Venue
ca: Edita recinte

en: Edit in %s
ca: Edita en %s

en: Edit ticket
ca: Edita el bitllet d'entrada

en: Egypt
ca: Egipte

en: Email
ca: e-mail

en: Email Address:
ca: Adreça e-mail:

en: Email:
ca: Adreça electrònica:

en: Enable Google Maps
ca: Activa Google Maps

en: Enable ajax to live refresh content.
ca: Permetre ajax per a refrescar el contingut en directe.

en: Enable comments on event pages.
ca: Permetre comentaris a les pàgines dels esdeveniments.

en: Enable event views
ca: Habilita les vistes de l'esdeveniment

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
ca: Activa aquesta opció per registrar informació de depuració. Per defecte s'enregistrarà al registre d'errors de PHP del vostre servidor. Si voleu veure els missatges enregistrats al vostre navegador, ua recomanem que instal·leu el %s i mireu la pestanya "Tribe" al resultat de la depuració.

en: End Date
ca: Data de finalització

en: End Date &amp; Time:
ca: Dia de finalització &amp; Hora:

en: End Date / Time:
ca: Data i hora de finalització

en: End of day cutoff
ca: Tall per al final del dia

en: End sale:
ca: La venda acaba:

en: End:
ca: Final:

en: Enter a 0 for events that are free or leave blank to hide the field.
ca: Entra un 0 per a esdeveniments que són gratuïts o deixa-ho en blanc per a amaga aquest camp.

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Event Add-Ons
ca: Complements de l'esdeveniment

en: Event Categories
ca: Categoríes d'esdeveniments

en: Event Category
ca: Categoria d'esdeveniments

en: Event Cost
ca: Preu de l'esdeveniment

en: Event Details
ca: Detalls de l'esdeveniment

en: Event Location Details
ca: Informació del lloc de l'esdeveniment

en: Event Navigation
ca: Navegació per l'esdeveniment

en: Event Options
ca: Opcions d'esdeveniment

en: Event Organizer Details
ca: Informació de l'organitzador de l'esdeveniment

en: Event Summary
ca: Resum de l'esdeveniment

en: Event Tags:
ca: Etiquetes de l'esdeveniment:

en: Event Time &amp; Date
ca: Hora i data de l'esdeveniment

en: Event Views Navigation
ca: Navegació per les vistes d'esdeveniments

en: Event Website
ca: Website de l'esdeveniment

en: Event draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
ca: Esborrany d'esdeveniment actualitzat. <a target="_blank" href="%s">Mostra previsualització de l'esdeveniment</a>

en: Event published. <a href="%s">View event</a>
ca: Esdeveniment publicat. <a href="%s">Mostra esdeveniment</a>

en: Event restored to revision from %s
ca: Esdeveniment restaurat a revisió des de %s

en: Event saved.
ca: Esdeveniment guardat.

en: Event scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview event</a>
ca: Esdeveniment programat per: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Mostra previsualització de l'esdeveniment</a>

en: Event submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
ca: Esdeveniment enviat. <a target="_blank" href="%s">Mostra previsualització de l'esdeveniment</a>

en: Event updated.
ca: Esdeveniment actualitzat.

en: Event updated. <a href="%s">View event</a>
ca: Esdeveniment actualitzat. <a href="%s">Mostra esdeveniment</a>

en: Event:
ca: Esdeveniment:

en: Eventbrite Tickets
ca: Entrades Eventbrite

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Events From
ca: Esdeveniments de

en: Events In
ca: Esdeveniments a

en: Events List
ca: Llista d'esdeveniments

en: Events List Navigation
ca: Navegació per la llista d'esdeveniments

en: Events Settings
ca: Opcions per als esdeveniments

en: Events URL slug
ca: Adreça amigable de l'esdeveniment (slug)

en: Events at %s
ca: Esdeveniments a %s

en: Events for
ca: Esdeveniments per a

en: Events for %1$s
ca: Esdeveniments per a %1$s

en: Events for %1$s through %2$s
ca: Esdeveniments per a %1$s fins a %2$s

en: Events for %s
ca: Esdeveniments per %s

en: Events template
ca: Plantilla per als esdeveniments

en: Events this month
ca: Esdeveniments d'aquest mes

en: Export
ca: Exportar

en: FAQ
ca: Preguntes freqüents

en: Facebook Events
ca: Esdeveniments de Facebook

en: Faceted Filters
ca: Filtres multifacètics

en: Falkland Islands (Malvinas)
ca: Illes Malvines

en: Faroe Islands
ca: Illes Fer-óer

en: Field ID:
ca: ID del camp:

en: Filter by ticket #, order # or security code
ca: Filtre segons bitllet d'entrada #, ordre # o codi de seguretat

en: Find Events
ca: Troba esdeveniments

en: Find out more
ca: Descobreix-ne més

en: Finding & extending your calendar.
ca: Trobar i extendre el teu calendari.

en: Finding your calendar.
ca: Trobar el teu calendari.

en: Finland
ca: Finlàndia

en: Forums
ca: Fòrums

en: France
ca: França

en: France, Metropolitan
ca: França Europea

en: Free
ca: De franc

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: French Southern Territories
ca: Territoris Francesos del Sud

en: Full Styles
ca: Estils complets

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: General Settings
ca: Opcions generals

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Germany
ca: Alemanya

en: Getting Started
ca: Primers passos

en: Give us 5 stars!
ca: Doneu-nos 5 estrelles!

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Grenlàndia

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: Guyana
ca: Guaiana

en: Haiti
ca: Haití

en: Have events that run past midnight? Control when your day official ends to avoid awkwardly adding your event to the next day.
ca: Tens esdeveniments que van més enllà de la mitjanit? Controla quan acaba oficialment el teu dia per evitar haver d'afegir enutjosament l'esdeveniment al dia següent.

en: Heard And Mc Donald Islands
ca: Illa Heard i Illes McDonald

en: Help
ca: Ajuda

en: Here is the iCal feed URL for your events:
ca: L'adreça del canal d'iCal pels vostres esdeveniments:

en: Hi! We are Modern Tribe and we are here to help you kick ass. Thanks so much for installing our labor of love!
ca: Ep! Som Modern Tribe i som aquí per ajudar-te. Gràcies per instal·lar-te la nostra tasca estimada!

en: Hide From Event Listings
ca: Amaga del llistat d'esdeveniments

en: Hide the following settings tabs on every site:
ca: Amaga les següents pestanyes a cada pàgina:

en: Holy See (Vatican City State)
ca: Ciutat del Vaticà

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hungary
ca: Hongria

en: Iceland
ca: Islàndia

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
ca: Si estàs familiaritzat amb l'HTML, pots afegir codi adicional després de la plantilla d'esdeveniment. Alguns temes requereixen això per ajudar amb l'estilització o l'esquema.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
ca: Si estàs familiaritzat amb l'HTML, pots afegir codi adicional abans de la plantilla d'esdeveniment. Alguns temes requereixen això per ajudar amb l'estilització o l'esquema.

en: Include events in main blog loop
ca: Incloure els esdeveniments en el loop del bloc principal

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Initializing Tribe Events on %s
ca: Els esdeveniments Tribe comencen a %s

en: Install has 1 or more legacy event!
ca: La instal·lació té 1 o més esdeveniments antics!

en: Invalid field type specified
ca: El tipus de camp que heu especificat no és vàlid

en: Invalid or incomplete field passed
ca: Heu introduït un camp no vàlid o incomplet

en: Iran (Islamic Republic Of)
ca: Iran

en: Ireland
ca: Irlanda

en: It appears that you have some old events calendar data that needs to be upgraded. Please be sure to back up your database before initiating the upgrade. This process can not be undone.
ca: Sembla que teniu esdeveniments antics al vostre calendari que s'han d'actualitzar. Assegureu-vos de fer una còpia de seguretat de la base de dades abans de començar amb l'actualització. Aquest procés no es pot desfer.

en: Italy
ca: Itàlia

en: Japan
ca: Japó

en: Jordan
ca: Jordània

en: Kazakhstan
ca: Casaquistan

en: Korea, Democratic People's Republic Of
ca: Corea del Nord

en: Korea, Republic Of
ca: Corea del Sud

en: Kyrgyzstan
ca: Quirguisistan

en: Lao People's Democratic Republic
ca: Laos

en: Last Update
ca: Última actualització

en: Latest Version:
ca: Última versió

en: Latvia
ca: Letònia

en: Lebanon
ca: Líban

en: Liberia
ca: Libèria

en: Libya
ca: Líbia

en: Licenses
ca: Llicència

en: List
ca: Llista

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Loading Events
ca: Carregant esdeveniments

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
ca: Voleu funcions adicionals com ara esdeveniments recurrents, metadades a mida, esdeveniments de la comunitat, venda d'entrades i altres?

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
ca: Busques funcionalitats adicionals, incloent-hi els esdeveniments periòdics, la venda d'entrades, esdeveniments entrats publicament, noves vistes i més?

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Map Settings
ca: Opcions de mapa

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Merge Duplicates
ca: Fusiona duplicats

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia, Federated States Of
ca: Micronèsia, Estats Federats de

en: Migrate Data!
ca: Migrar dades!

en: Miscellaneous Settings
ca: Opcions vàries

en: Moldova, Republic Of
ca: Moldàvia

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Month
ca: Mes

en: More...
ca: Més…

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: My Organizers
ca: Els meus organitzadors

en: My Venues
ca: Els meus llocs

en: Myanmar
ca: Mianmar

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Nauru
ca: Naüru

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Holandeses

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Settings
ca: Opcions de xarxa

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: New Event
ca: Nou esdeveniment

en: New Event Category Name
ca: Nova categoria d'esdeveniments

en: New Hampshire
ca: Nou Hampshire

en: New Jersey
ca: Nova Jersey

en: New Mexico
ca: Nou Mèxic

en: New Organizer
ca: Nou organitzador

en: New Venue
ca: Nou recinte

en: New York
ca: Nova York

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: News and Tutorials
ca: Notícies i tutorials

en: News from Modern Tribe
ca: Notícies de Modern Tribe

en: Next
ca: Següent

en: Next Events &raquo;
ca: Propers esdeveniments &raquo;

en: Niger
ca: Níger

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: No checkbox options specified
ca: No heu especificat les opcions

en: No description has been entered for this event.
ca: Aquest esdeveniment no té descripció.

en: No events found
ca: No s'ha trobat cap esdeveniment

en: No events found in Trash
ca: No s'ha trobat cap esdeveniment a la paperera

en: No events scheduled for <strong>%s</strong>. Please try another day.
ca: No hi ha esdeveniments programats per <strong>%s</strong>. Proveu un altra data.

en: No matching events
ca: No hi ha esdeveniments coincidents

en: No organizer found
ca: No s'ha trobat cap organitzador

en: No organizers found in Trash
ca: No s'ha trobat cap organitzador a la paperera

en: No previous events
ca: No hi ha següents esdeveniments

en: No radio options specified
ca: No heu especificat les opcions

en: No saved organizer exists.
ca: No hi ha cap organitzador guardat.

en: No saved venue exists.
ca: No hi ha cap lloc salvat.

en: No select options specified
ca: No heu especificat les opcions

en: No upcoming events
ca: No hi ha propers esdeveniments

en: No venue found
ca: No s'ha trobat cap recinte

en: No venues found in Trash
ca: No s'ha trobat cap recinte a la paperera

en: Non-existant field validation function passed
ca: Heu introduït una funció de validació de camp inexistent

en: None of your settings were saved. Please try again.
ca: Les opcions no s'han guardat.

en: Norfolk Island
ca: Norfolk

en: North Carolina
ca: Carolina del Nord

en: North Dakota
ca: Dakota del Nord

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Mariannes del Nord

en: Norway
ca: Noruega

en: Number of events to show per page
ca: Nombre d'esdeveniments per mostrar per pàgina

en: Only This Event:
ca: Només aquest esdeveniment:

en: Order #
ca: Comanda #

en: Order Status
ca: Estat de la comanda

en: Organizer
ca: Organitzador

en: Organizer Information
ca: Informació de l'organitzador

en: Organizer Name:
ca: Nom de l'organitzador:

en: Organizer draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
ca: Esborrany d'organitzador actualitzat. <a target="_blank" href="%s">Mostra previsualització d'organitzador</a>

en: Organizer published. <a href="%s">View organizer</a>
ca: Organitzador publicat. <a href="%s">Mostra organitzador</a>

en: Organizer restored to revision from %s
ca: Organitzador restaurat a revisió des de %s

en: Organizer saved.
ca: Organitzador guardat.

en: Organizer scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview organizer</a>
ca: Organitzador programar per: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Mostra previsualització d'organitzador</a>

en: Organizer submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
ca: Organitzador enviat. <a target="_blank" href="%s">Mostra previsualització d'organitzador</a>

en: Organizer updated.
ca: Organitzador actualitzat.

en: Organizer updated. <a href="%s">View organizer</a>
ca: Organitzador actualitzat. <a href="%s">Mostra organitzador</a>

en: Organizers
ca: Organitzadors

en: Origin:
ca: Origen:

en: Pakistan
ca: Paquiistan

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Nova Guinea Pàpua

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Parent Event Category
ca: Categoria d'esdeveniments mare

en: Parent Event Category:
ca: Categoria d'esdeveniments mare:

en: Past Events
ca: Esdeveniments passats

en: Pennsylvania
ca: Pennsilvània

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Phone:
ca: Telèfon:

en: Pitcairn
ca: Illes Pitcairn

en: Poland
ca: Polònia

en: Postal Code:
ca: Codi postal:

en: Premium Add-Ons
ca: Complements prèmium

en: Prev
ca: Anterior

en: Price:
ca: Preu:

en: Print
ca: Imprimir

en: Purchaser
ca: Comprador

en: Purchaser email
ca: e-mail del comprador

en: Purchaser name
ca: Nom del comprador

en: Recurring Event
ca: Esdeveniment periòdic

en: Recurring?
ca: És recurrent?

en: Release Notes
ca: Informació de versions

en: Remove
ca: Treu

en: Requires:
ca: Requereix:

en: Reunion
ca: Reunió

en: Right here
ca: Aquí mateix

en: Russian Federation
ca: Rússia

en: Rwanda
ca: Ruanda

en: Saint Kitts And Nevis
ca: Saint Kitts i Nevis

en: Saint Lucia
ca: Santa Llúcia

en: Saint Vincent And The Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: Sao Tome And Principe
ca: São Tomé i Príncipe

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saüdita

en: Search Event Categories
ca: Cerca categoríes d'esdeveniments

en: Search Events
ca: Cerca esdeveniments

en: Search Organizers
ca: Cerca organitzadors

en: Search Venues
ca: Cerca recintes

en: Security Code
ca: Codi de seguretat

en: See an example of the link
ca: Vegueu un exemple de l'enllaç

en: See who purchased tickets to this event
ca: Veure qui ha comprat bitllet d'entrada per aquest esdeveniment

en: Select a Country:
ca: Esculliu un pais:

en: Select a State:
ca: Escolliu una provincia:

en: Select a User:
ca: Selecciona un usuari:

en: Select an Image
ca: Selecciona una imatge

en: Select...
ca: Selecciona…

en: Sell using:
ca: Vendre utilitzant:

en: Send the attendee list by email
ca: Envia la llista d'assistents per e-mail

en: Sending...
ca: Enviant...

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Set as ticket header
ca: Estableix com a capçalera del bitllet d'entrada

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
ca: Determinar el símbol de la moneda per defecte per als costos de l'esdeveniment. Fixa't que això només afecte als esdeveniments propers, i els canvis fets no tindran efecter retroactius.

en: Settings
ca: Opcions

en: Settings saved.
ca: Opcions guardades.

en: Show Google Map:
ca: Mostra Google Maps

en: Show Google Maps Link:
ca: Mostra l'enllaç a Google Maps

en: Show The Events Calendar link
ca: Mostra el link de The Events Calendar

en: Show comments
ca: Mostrar els comentaris

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
ca: Mostra els esdeveniments amb les altres entrades de la pàgina. Si marques aquest requadre, els esdveniments continuaran apareixent a la pàgina per defecte dels esdeveniments.

en: Show widget only if there are upcoming events:
ca: Mostra el giny només si hi ha propers esdeveniments:

en: Show:
ca: Espectacle:

en: Singapore
ca: Singapur

en: Single event URL slug
ca: Slug d'esdeveniment únic

en: Skeleton Styles
ca: Estils esquelet

en: Slovakia (Slovak Republic)
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Sold %d
ca: Venuts %d

en: Sold %d of %d
ca: Venuts %d de %d

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
ca: The Events Calendar necessita de PHP %s o superior. Contacteu el vostre proveïdor d'hostatge per actualitzar a una versió superior de PHP.

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
ca: The Events Calendar necessita de WordPress %s o superior. Actualitzeu el vostre WordPress.

en: South Africa
ca: República de Sud-àfrica

en: South Carolina
ca: Carolina del Sud

en: South Dakota
ca: Dakota del Sud

en: South Georgia, South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: Spain
ca: Espanya

en: St. Helena
ca: Santa Helena

en: St. Pierre And Miquelon
ca: Saint Pierre i Miquelon

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Start Date &amp; Time:
ca: Dia d'inici &amp; Hora:

en: Start Date / Time:
ca: Data i hora d'inici

en: Start sale:
ca: La venda comença:

en: Start:
ca: Inici:

en: State or Province:
ca: Provincia:

en: Sticky in Calendar View
ca: Enganxa a la vista de calendari

en: Support
ca: Suport

en: Suriname
ca: Surinam

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
ca: Suazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Syrian Arab Republic
ca: Síria

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Tajikistan
ca: Tatgiquistan

en: Tanzania, United Republic Of
ca: Tanzània

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: The Events Calendar Settings
ca: Opcions de The Events Calendar

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
ca[0]: L'opció de sobre no ha sigut guardada. Les altres opcions sí que s'han guardat.
ca[1]: Les opcions de sobre no han sigut guardades. Les altres opcions sí que s'han guardat.

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
ca: Lo anterior hauria de ser idealment plural, i això singular.<br />La URL del teu esdeveniment únic és: %s

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
ca: La mida màxima de la imatge per a e-mail serà de 580px d'amplada per qualsevol alçada, i després s'escalarà per a mòvil. Si prefereixes suport per a "retina"  utilitza una imatge de 1160px d'amplada.

en: The request was sent insecurely.
ca: La petició s'ha enviat de manera no segura

en: The request wasn't sent from this tab.
ca: La petició no s'ha enviat des d'aquesta pestanya

en: The slug used for building the events URL.
ca: L'adreça amigable emprada per construïr l'adreça dels esdeveniments.

en: There  were no results found for <strong>"%s"</strong>.
ca: No hi ha resultats per a <strong>"%s"</strong>.

en: There are no fields setup for this tab yet.
ca: Aquesta pestanya encara no té opcions de camp

en: There are no upcoming events at this time.
ca: No hi ha propers esdeveniments per mostrar.

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong> this month. Try searching next month.
ca: No hem trobat cap resultat per a <strong>"%s"</strong> aquest mes. Prova de buscar el mes següent.

en: This event has passed.
ca: Aquest esdeveniment ja s'ha celebrat.

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
ca: Aquest esdeveniment ha estat creat utilitzant Community Events. Estàs segur que vols vendre bitllets d'entrada per a aquest esdeveniment?

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
ca: Aquí és on es poden modificar totes les opcions per a la xarxa de Modern Tribe The Events Calendar.

en: Ticket #
ca: Bitllet #

en: Ticket Description:
ca: Descripció del bitllet d'entrada:

en: Ticket Name:
ca: Nom del bitllet d'entrada:

en: Ticket Sales
ca: Venda d'entrades

en: Ticket Type
ca: Tipus de bitllet d'entrada

en: Ticket header image
ca: Imatge per a la capçalera del bitllet d'entrada

en: Ticket type
ca: Tipus de bitllet d'entrada

en: Tickets
ca: Bitllet d'entrada

en: Tickets sold:
ca: Entrades venudes:

en: Title:
ca: Títol:

en: Today
ca: Avui

en: Tribe Event Add-Ons
ca: Complements de Tribe Events

en: Tribe Events Styles
ca: Estils dels Esdeveniments Tribe

en: Trinidad And Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Turkey
ca: Turquia

en: Turkmenistan
ca: Turcmenistan

en: Turks And Caicos Islands
ca: Illes de Turks i Caicos

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: Undo Check in
ca: Desfés registrar

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units d'Amèrica

en: United States Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels EUA

en: Unnamed Organizer
ca: Organitzador sense nom

en: Unnamed Venue
ca: Lloc sense nom

en: Upcoming Events
ca: Propers esdeveniments

en: Update Event Category
ca: Propera categoria d'esdeveniments

en: Upgrade from The Events Calendar
ca: Actualització de The Events Calendar

en: Upload image for the ticket header
ca: Puja una imatge per a la capçalera del bitllet l'entrada (ticket)

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Use Javascript to control page load
ca: Utilitzar javascript per a controlar el carregament de la pàgina

en: Use New Organizer
ca: Utilitza nou organitzador

en: Use New Venue
ca: Utilitzar un lloc nou

en: Use Saved Organizer:
ca: Utilitzar un organitzador salvat:

en: Use Saved Venue:
ca: Utilitzar un lloc guardat:

en: Uzbekistan
ca: Usbequistan

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Venue
ca: Recinte

en: Venue Information
ca: Informació del recinte

en: Venue Name:
ca: Nom del recinte:

en: Venue draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
ca: Esborrany de recinte actualitzat. <a target="_blank" href="%s">Mostra previsualització de recinte</a>

en: Venue published. <a href="%s">View venue</a>
ca: Recinte publicat. <a href="%s">Mostra recinte</a>

en: Venue restored to revision from %s
ca: Recinte restaurat a revisió des de %s

en: Venue saved.
ca: Recinte guardat.

en: Venue scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview venue</a>
ca: Recinte programat per: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Mostra previsualització de recinte</a>

en: Venue submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
ca: Recinte enviat. <a target="_blank" href="%s">Mostra previsualització de recinte</a>

en: Venue updated.
ca: Recinte actualitzat.

en: Venue updated. <a href="%s">View venue</a>
ca: Recinte actualitzat. <a href="%s">Mostra recinte</a>

en: Venue:
ca: Recinte:

en: Venues
ca: Recintes

en: Version
ca: Versió

en: Viet Nam
ca: Vietnam

en: View
ca: Mostra

en: View &#8220;%s&#8221;
ca: Mostra &#8220;%s&#8221;

en: View All Add-Ons
ca: Mostra tots els complements

en: View All Events
ca: Mostra tots els esdeveniments

en: View As
ca: Veure com a

en: View Calendar
ca: Mostra calendari

en: View Event
ca: Mostra esdeveniment

en: View Organizer
ca: Veure organitzador

en: View Venue
ca: Mostra recinte

en: Virgin Islands (British)
ca: Illes Verges Britàniques

en: Virgin Islands (U.S.)
ca: Illes Verges Americanes

en: Virginia
ca: Virgínia

en: Wallis And Futuna Islands
ca: Wallis i Futuna

en: Want to modify the display of this widget? Try a %stemplate override%s.
ca: Vols modificar les opcions d'aquest giny? Prova una %sreescriptura de la plantilla%s.

en: We hope our plugin is helping you out.
ca: Esperem que el nostre plugin us faci servei.

en: Website:
ca: Lloc web:

en: Welcome to The Events Calendar! Your events calendar can be found at %s. To change the events slug, visit %sEvents -> Settings%s.
ca: Benvingut/da a The Events Calendar! Pots trobar el teu calendari d'esdeveniments a %s. Per a canviar l'slug dels esdeveniments, visita %sEvents - > Opcions%s.

en: West Virginia
ca: Virgínia de l'Oest

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: When will ticket sales occur? If you don't set a start/end date for sales, tickets will be available from now until the event ends.
ca: Quan tindrà lloc la venda de bitllets d'entrada? Si no estableixes una data d'inici i fi de la venda, els bitllets d'entrada estaran disponibles des d'ara mateix fins que acabi l'esdeveniment.

en: Where's my calendar?
ca: On és el meu calendari?

en: Wordpress.org Plugin Page
ca: Pàgina de plugins de Wordpress.org

en: Would you like to change only this instance of the event, or all future events in this series?
ca: T'agradaria canviar només la instància de l'esdeveniment, o totes els esdeveniments futurs en aquesta sèrie?

en: Would you like to delete only this instance of the event, or all future events in this series?
ca: T'agradaria esborrar només aquesta instància de l'esdeveniment o tots els propers esdevniments en aquesta sèrie?

en: Yemen
ca: Iemen

en: Yes
ca: Si

en: You <strong>cannot</strong> use the same slug as above. The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single Event URL is like: %s
ca: <strong>No</strong> pots fer servir aquesta adreça amigable. Aquesta hauria de ser plural i és singular. <br />L'adreça amigable pel vostre esdeveniment únic és: %s

en: You are up to date!
ca: Esteu actualitzat!

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
ca: Pots utilitzar les opcions de pantalla per a seleccionar les columnes que vols veure. La selecció funciona a la taula segúent, a l'e-mail, per a imprimir i per a exportar com a CSV.

en: You cannot edit the slug for your events page as you do not have pretty permalinks enabled. The current URL for your events page is <a href="%s">%s</a>. In order to edit the slug here, <a href="%soptions-permalink.php">enable pretty permalinks</a>.
ca: No pots editar l'slug de la teva pàgina d'esdeveniments ja que no tens habilitats els enllaços interns (pretty permalinks). La URL actual per a la teva pàgina d'esdeveniments és <a href="%s">%s</a>. Per tal de editar l'slug aquí, <a href="%soptions-permalink.php">activa els enllaços interns</a>.

en: You don't have permission to do that.
ca: No teniu permís per fer això

en: You have changed the recurrence rules of this event.  Saving the event will update all future events.  If you did not mean to change all events, then please refresh the page.
ca: Heu canviat les normes de repetició d'aquest esdeveniment. Si guardeu aquest esdeveniment, això afectarà futurs esdeveniments. Si la vostra intenció no és canviar tots els esdeveniments, actualitzeu la pàgina.

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
ca: Pots trobar llocs duplicats i organitzadors quan actualitzis el calendari The Events Calendar des d'una versió pre-3.0. Clica aquest butó per a fusionar llocs i organitzadors idèntics.

en: You must select at least one view.
ca: Has de seleccionar, com a mínim, una vista.

en: You need to select a user or type a valid email address
ca: Has de seleccionar un usuari o escriure una adreça d'e-mail vàlida

en: You need to upgrade!
ca: Heu d'actualitzar!

en: You successfully migrated (%d) entries.
ca: (%d) entrades s'han migrat correctament.

en: You've requested a non-existent tab.
ca: Heu demanat una pestanya que no existeix

en: Your current Events URL is %s
ca: L'adreça actual als esdeveniments és %s

en: Your current events URL is: %s
ca: La URL actual dels teus esdeveniments és: %s

en: Your form had the following errors:
ca: El vostre formulari tenia els següents errors:

en: Your ticket has been deleted.
ca: El teu bitllet s'ha borrat.

en: Your ticket has been saved.
ca: El teu bitllet s'ha guardat.

en: Your tickets
ca: Els teus bitllets d'entrada

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
ca: La teva versió de The Events Calendar no està actualitzada amb els teus complements de The Events Calendar. Siusplau, %sactualitza ara.%s

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Zimbabwe
ca: Zimbàbue

en: attendees
ca: Assitents

en: category
ca: categoria

en: listed under %s. Check out past events for this category or view the full calendar.
ca: llistat sota %s. Comprova esdeveniments passats d'aquesta categoria o mira el calendari sencer.

en: listed under %s. Check out upcoming events for this category or view the full calendar.
ca: llistat sota %s. Comprova propers esdeveniments d'aquesta categoria o mira el calendari sencer.

en: month
ca: mes

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
ca: amb el nom de funció:

[ctx: not available]
en: n/a
ca: n/d (no disponible)

en: or
ca: o

en: past
ca: passat

en: tag
ca: etiqueta

en: upcoming
ca: proper

en: venue
ca: recinte
